VM 2016Sat 3/5/2016 6:10 PM
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                         YB Club                             Time 



Mens A  (21)              10.4 km   27 C           

    1        Duncan Birtwistle               Other                           50:38 
    2        Jamie Parkinson              00 OUOC                            51:35 
    3        Alan Cherry                  00 JOK                             52:48 
    4        James Hoad                   00 DRONGO                          53:56 
    5        Aidan Smith                  00 OUOC                            55:41 
    6        Ben Stevens                  00 DRONGO                        1:00:04 
    7        Rowan Capper                 00 OUOC                          1:01:43 
    8        Paul Pruzina                 00 CUOC                          1:01:59 
    9        John Embrey                  00 JOK                           1:08:18 
   10        Tom Dobra                    00 DRONGO                        1:08:42 
   11        John Ockenden                00 CUOC                          1:09:11 
   12        Mark McLeod                  00 OUOC                          1:15:59 
   13        Lev Chechik                  00 OUOC                          1:16:04 
   14        Jon Marsden                  00 JOK                           1:16:08 
   15        Anne Edwards                 00 JOK                           1:20:14 
   16        Scott Collier                00 JOK                           1:23:42 
   17        Jonathon Mortlock            00 CUOC                          1:31:27 
   18        Rory Burford                 00 CUOC                          1:31:47 
   19        Joe Hobbs                    00 CUOC                          1:35:24 
   20        Jack Smith                   00 OUOC                          1:36:39 
   21        Sam Lambrick                 00 CUOC                          1:49:30 



Mens B  (9)               7.4 km   21 C           

    1        Roger Thetford                  JOK                           1:02:18 
    2        Jeremy Knott                 00 CUOC                          1:15:05 
    3        Andy Payne                   00 JOK                           1:23:32 
    4        David Hanstock               00 DRONGO                        1:35:38 
    5        Ian Gilliver                 00 JOK                           1:42:32 
    6        Dave Nicholson               00 CUOC                          1:44:46 
    7        Lawrence Percival            00 OUOC                          1:56:36 
    8        Thomas Athey                 00 OUOC                          2:03:24 

             George Johnson               00 CUOC                               mp 



Womens A  (9)             7.4 km   21 C           

    1        Helen Ockenden               00 CUOC                            54:58 
    2        Zuzka Strakova               00 CUOC                            58:44 
    3        Natalie Beadle               00 OUOC                          1:01:18 
    4        Helen Hanstock               00 JOK                           1:06:07 
    5        Aini Vuorinen                00 OUOC                          1:09:38 
    6        Helen Pruzina                00 CUOC                          1:24:46 
    7        Miranda Leaf                 00 CUOC                          1:28:47 
    8        Johanna Michl                00 OUOC (Guest)                  1:38:15 
    9        Erin Mauldin                 00 OUOC                          1:54:47 



Womens B  (4)             5.3 km   12 C           

    1        Sarah Gales                  00 DRONGO                          41:01 
    2        Jean Payne                   00 DRONGO                        1:04:39 
    3        Fiona Hanstock               00 DRONGO                        1:26:11 

             Heather Walton               00 JOK                                mp